JW1AFSN-DC48V
Part Number:
JW1AFSN-DC48V
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 48V
Coil Current :
11 mA
Coil Voltage :
48VDC
Contact Material :
Silver Alloy
Contact Rating (Current) :
10 A
Must Operate Voltage :
33.6 VDC
Must Release Voltage :
4.8 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 60°C
Switching Voltage :
250VAC, 30VDC - Max