ALZ51B18W
Part Number:
ALZ51B18W
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 18V
Coil Current :
22.2 mA
Coil Voltage :
18VDC
Contact Rating (Current) :
16 A
Must Operate Voltage :
12.6 VDC
Must Release Voltage :
1.8 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Switching Voltage :
440VAC - Max