MY4Z-AC110/120
Part Number:
MY4Z-AC110/120
Description:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 120V
In Stock:
1
Coil Current :
8.4 mA
Coil Voltage :
120VAC
Contact Rating (Current) :
3 A
Features :
Mounting Type :
Socketable
Must Operate Voltage :
96 VAC
Must Release Voltage :
36 VAC
Operating Temperature :
-55°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Switching Voltage :
250VAC, 125VDC - Max