MY4F-DC12
Part Number:
MY4F-DC12
Description:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 12V
In Stock:
25
Coil Current :
75 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Rating (Current) :
3 A
Features :
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
9.6 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operating Temperature :
-55°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Switching Voltage :
250VAC, 125VDC - Max