MGN1C-AC24
Part Number:
MGN1C-AC24
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 30A 24V
In Stock:
5
Coil Current :
396 mA
Coil Voltage :
24VAC
Contact Form :
SPDT (1 Form C)
Contact Material :
Contact Rating (Current) :
30 A
Must Operate Voltage :
20.4 VAC
Operating Temperature :
-45°C ~ 80°C
Switching Voltage :
600VAC, 28VDC - Max