LY2-0-AC220/240
Part Number:
LY2-0-AC220/240
Description:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 240V
In Stock:
10
Coil Current :
4.6 mA
Coil Voltage :
240VAC
Contact Rating (Current) :
10 A
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Must Operate Voltage :
192 VAC
Must Release Voltage :
72 VAC
Operating Temperature :
-25°C ~ 55°C
Product Status :
Active
Switching Voltage :
250VAC, 125VDC - Max