KRP-14AN-120
Part Number:
KRP-14AN-120
Description:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 120V
In Stock:
10
Coil Current :
17.5 mA
Coil Voltage :
120VAC
Contact Form :
3PDT (3 Form C)
Contact Rating (Current) :
10 A
Features :
Lighted Indicator
Must Operate Voltage :
102 VAC
Operating Temperature :
-45°C ~ 55°C
Switching Voltage :
240VAC - Max
Termination Style :
Plug In, 11 Pin (Octal)