KHU-17D11-110
Part Number:
KHU-17D11-110
Description:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 110V
In Stock:
12
Coil Current :
8.2 mA
Coil Voltage :
110VDC
Contact Material :
Silver (Ag)
Contact Rating (Current) :
3 A
Must Operate Voltage :
82.5 VDC
Operating Temperature :
-45°C ~ 70°C
Switching Voltage :
240VAC - Max