KUP-14A45F-120
Part Number:
KUP-14A45F-120
Description:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 120V
In Stock:
26
Coil Current :
24 mA
Coil Voltage :
120VAC
Contact Material :
Silver Cadmium Oxide (AgCdO), Gold (Au)
Contact Rating (Current) :
10 A
Features :
Lighted Indicator, Test Button
Mounting Type :
Socketable
Must Operate Voltage :
102 VAC
Operating Temperature :
-45°C ~ 45°C
Switching Voltage :
240VAC - Max
Termination Style :
Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)