MJN3C-I-AC240
Part Number:
MJN3C-I-AC240
Description:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 240V
In Stock:
10
Coil Current :
8.3 mA
Coil Voltage :
240VAC
Contact Rating (Current) :
10 A
Features :
Test Button
Mounting Type :
Socketable
Must Operate Voltage :
204 VAC
Operating Temperature :
-45°C ~ 45°C
Switching Voltage :
600VAC, 28VDC - Max
Termination Style :
Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)