JVN1A-4.5V-F
Part Number:
JVN1A-4.5V-F
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 4.5V
In Stock:
63
Coil Current :
44.4 mA
Coil Voltage :
4.5VDC
Contact Rating (Current) :
16 A
Must Operate Voltage :
3.38 VDC
Must Release Voltage :
0.23 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Switching Voltage :
277VAC, 30VDC - Max