MGN2A-AC24
Part Number:
MGN2A-AC24
Description:
RELAY GEN PURPOSE DPST 30A 24V
In Stock:
81
Coil Current :
396 mA
Coil Voltage :
24VAC
Contact Rating (Current) :
30 A
Must Operate Voltage :
20.4 VAC
Operating Temperature :
-45°C ~ 80°C
Switching Voltage :
600VAC, 28VDC - Max