MJN3CF-DC24
Part Number:
MJN3CF-DC24
Description:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V
In Stock:
59
Coil Current :
50 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Rating (Current) :
10 A
Features :
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
18 VDC
Operating Temperature :
-45°C ~ 70°C
Switching Voltage :
600VAC, 28VDC - Max
Termination Style :
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)