MY4-02-AC24
Part Number:
MY4-02-AC24
Description:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 24V
In Stock:
28
Coil Current :
46 mA
Coil Voltage :
24VAC
Contact Rating (Current) :
3 A
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Must Operate Voltage :
19.2 VAC
Must Release Voltage :
7.2 VAC
Operating Temperature :
-55°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Switching Voltage :
250VAC, 125VDC - Max