JW1FHN-DC12V
Part Number:
JW1FHN-DC12V
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V
In Stock:
66
Coil Current :
44 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Rating (Current) :
10 A
Must Operate Voltage :
8.4 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 60°C
Switching Voltage :
250VAC, 30VDC - Max