KRPA-14DG-24
Part Number:
KRPA-14DG-24
Description:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V
In Stock:
91
Coil Current :
51 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
3PDT (3 Form C)
Contact Material :
Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Rating (Current) :
10 A
Must Operate Voltage :
18 VDC
Operating Temperature :
-45°C ~ 70°C
Switching Voltage :
240VAC - Max
Termination Style :
Plug In, 11 Pin (Octal)