KUP-14D15-110
Part Number:
KUP-14D15-110
Description:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 110V
In Stock:
53
Coil Current :
11 mA
Coil Insulation :
Class B
Coil Voltage :
110VDC
Contact Rating (Current) :
10 A
Must Operate Voltage :
82.5 VDC
Operating Temperature :
-45°C ~ 70°C
Switching Voltage :
240VAC - Max
Termination Style :
Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)