KRPA-5DG-12
Part Number:
KRPA-5DG-12
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V
In Stock:
113
Coil Current :
100 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current) :
10 A
Must Operate Voltage :
9 VDC
Operating Temperature :
-45°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Switching Voltage :
240VAC - Max
Termination Style :
Plug In, 8 Pin (Octal)