T9GV5L24-110
Part Number:
T9GV5L24-110
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 110V
In Stock:
104
Coil Current :
8.2 mA
Coil Voltage :
110VDC
Contact Rating (Current) :
20 A
Must Operate Voltage :
82.5 VDC
Must Release Voltage :
11 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Switching Voltage :
480VAC - Max
Termination Style :
PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)