T9GS5L14-110
Part Number:
T9GS5L14-110
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 110V
In Stock:
125
Coil Current :
8.2 mA
Coil Insulation :
Class F
Coil Voltage :
110VDC
Contact Form :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current) :
20 A
Must Operate Voltage :
82.5 VDC
Must Release Voltage :
11 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Seal Rating :
Sealed - Fully
Switching Voltage :
480VAC - Max