L115F11AH24VDCS1.5U
Part Number:
L115F11AH24VDCS1.5U
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPST 50A 24V
In Stock:
287
Coil Current :
62.5 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Material :
Silver Tin Oxide Indium Oxide (AgSnOInO)
Contact Rating (Current) :
50 A
Must Operate Voltage :
19.2 VDC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Switching Voltage :
277VAC, 110VDC - Max