KHU-17D12-24
Part Number:
KHU-17D12-24
Description:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 24V
In Stock:
331
Coil Current :
37.5 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Material :
Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Rating (Current) :
5 A
Must Operate Voltage :
18 VDC
Operating Temperature :
-45°C ~ 70°C
Switching Voltage :
240VAC - Max