J115F11CH12VDCSH1.5U
Part Number:
J115F11CH12VDCSH1.5U
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 50A 12V
In Stock:
550
Coil Current :
125 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current) :
50 A
Must Operate Voltage :
9 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Switching Voltage :
277VAC, 110VDC - Max