LY4N-DC24
Part Number:
LY4N-DC24
Description:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 24V
In Stock:
407
Coil Current :
69 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Rating (Current) :
10 A
Features :
Lighted Indicator
Mounting Type :
Socketable
Must Operate Voltage :
19.2 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operating Temperature :
-25°C ~ 40°C
Product Status :
Active
Switching Voltage :
250VAC, 125VDC - Max