G4W-2212P-US-TV5-HP-DC24
Part Number:
G4W-2212P-US-TV5-HP-DC24
Description:
RELAY GEN PURPOSE DPST 10A 24V
Coil Current :
33.3 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current) :
10 A
Must Operate Voltage :
19.2 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operating Temperature :
-25°C ~ 55°C
Switching Voltage :
250VAC, 125VDC - Max