G6H-2-F-DC4.5
Part Number:
G6H-2-F-DC4.5
Description:
RELAY TELECOM DPDT 1A 4.5VDC
Coil Current :
31.1 mA
Coil Voltage :
4.5VDC
Contact Rating (Current) :
1 A
Features :
Mounting Type :
Surface Mount
Must Operate Voltage :
3.38 VDC
Must Release Voltage :
0.45 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Switching Voltage :
125VAC, 110VDC - Max