G6A-474P-ST-US-DC48
Part Number:
G6A-474P-ST-US-DC48
Description:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 48VDC
Coil Current :
7.5 mA
Coil Voltage :
48VDC
Contact Rating (Current) :
2 A
Must Operate Voltage :
33.6 VDC
Must Release Voltage :
4.8 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Switching Voltage :
250VAC, 220VDC - Max