G6A-474P-ST-US-DC24
Part Number:
G6A-474P-ST-US-DC24
Description:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 24VDC
Coil Current :
15 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Rating (Current) :
2 A
Must Operate Voltage :
16.8 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Switching Voltage :
250VAC, 220VDC - Max