G6HK-2-DC24
Part Number:
G6HK-2-DC24
Description:
RELAY TELECOM DPDT 1A 24VDC
Coil Current :
12.5 mA
Coil Insulation :
Coil Type :
Latching, Dual Coil
Coil Voltage :
24VDC
Contact Rating (Current) :
1 A
Must Operate Voltage :
18 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Switching Voltage :
125VAC, 110VDC - Max