G6H-2-F-DC24
Part Number:
G6H-2-F-DC24
Description:
RELAY TELECOM DPDT 1A 24VDC
Coil Current :
8.3 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Rating (Current) :
1 A
Features :
Mounting Type :
Surface Mount
Must Operate Voltage :
18 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Switching Voltage :
125VAC, 110VDC - Max