G6A-434P-ST-US-DC12
Part Number:
G6A-434P-ST-US-DC12
Description:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 1A 12VDC
Coil Current :
30 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
4PDT (4 Form C)
Contact Material :
Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Contact Rating (Current) :
1 A
Must Operate Voltage :
8.4 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operate Time :
7 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Switching Voltage :
250VAC, 220VDC - Max