G6J-2FL-Y-TR-DC24
Manufacturer:
Omron Electronic Components
Part Number:
G6J-2FL-Y-TR-DC24
Category:
Signal Relays, Up to 2 Amps
Description:
SIGNAL RELAYS - SMT TAPE AND REE
Manufacturer :
Omron Electronic Components
Category :
Signal Relays, Up to 2 Amps
Coil Current :
9.2 mA
Coil Insulation :
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
DPDT (2 Form C)
Contact Material :
Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Rating (Current) :
1 A
Features :
Mounting Type :
Surface Mount
Must Operate Voltage :
18 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operate Time :
3 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Relay Type :
Telecom
Release Time :
3 ms
Seal Rating :
Switching Voltage :
125VAC, 110VDC - Max