JMACT-12XP
Part Number:
JMACT-12XP
Description:
JMACT-12XP=M28776/1-028P
Coil Current :
30.8 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Rating (Current) :
1 A
Must Operate Voltage :
7 VDC
Must Release Voltage :
0.63 VDC
Operating Temperature :
-65°C ~ 125°C
Switching Voltage :
115VAC, 28VDC - Max