JMAWT-12XP
Part Number:
JMAWT-12XP
Description:
JMAWT-12XP = M28776/1-016P
Coil Current :
35.8 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Rating (Current) :
1 A
Must Operate Voltage :
7 VDC
Must Release Voltage :
0.63 VDC
Operating Temperature :
-65°C ~ 125°C
Switching Voltage :
115VAC, 28VDC - Max