TQ2SA-L2-4.5V
Part Number:
TQ2SA-L2-4.5V
Description:
RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5VDC
Coil Current :
31 mA
Coil Insulation :
Coil Type :
Latching, Dual Coil
Coil Voltage :
4.5VDC
Contact Rating (Current) :
2 A
Must Operate Voltage :
3.38 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Switching Voltage :
125VAC, 220VDC - Max