AGN200A24Z
Part Number:
AGN200A24Z
Description:
RELAY TELECOM DPDT 1A 24VDC
Coil Current :
9.6 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Rating (Current) :
1 A
Must Operate Voltage :
18 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Switching Voltage :
125VAC, 110VDC - Max