G3NA-440B-AC100-240
Manufacturer:
Omron Automation
Part Number:
G3NA-440B-AC100-240
Category:
Solid State Relays
Description:
SSR RELAY SPST-NO 40A 180-528V
Manufacturer :
Omron Automation
Category :
Solid State Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
40 A
Mounting Type :
Chassis Mount
On-State Resistance (Max) :
Output Type :
AC, Zero Cross
Package / Case :
Hockey Puck
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage - Input :
100 ~ 240VAC
Voltage - Load :
180 V ~ 528 V