AQB2A1-ZT18/30VDC
Manufacturer:
Panasonic
Part Number:
AQB2A1-ZT18/30VDC
Category:
Solid State Relays
Description:
SSR RELAY SPST-NO 2A 75-125V
Manufacturer :
Panasonic
Category :
Solid State Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
2 A
Mounting Type :
Through Hole
On-State Resistance (Max) :
Output Type :
AC, Zero Cross
Package / Case :
4-SIP
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
4-SIP
Termination Style :
PC Pin
Voltage - Input :
18 ~ 30VDC
Voltage - Load :
75 V ~ 125 V