ASR-SI240A100ZY-LH
Manufacturer:
Altran Magnetics
Part Number:
ASR-SI240A100ZY-LH
Category:
Solid State Relays
Description:
SSR RELAY SPST-NO 100A 48-280V
Manufacturer :
Altran Magnetics
Category :
Solid State Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
100 A
Mounting Type :
Chassis Mount
On-State Resistance (Max) :
Output Type :
AC, Zero Cross
Package / Case :
Hockey Puck
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage - Input :
90 ~ 280VAC
Voltage - Load :
48 V ~ 280 V