ASR-SID240D25ZL-P
Part Number:
ASR-SID240D25ZL-P
Description:
SSR RELAY SPST-NO 25A 24-280V
Circuit :
SPST-NO (1 Form A) x 2
Load Current :
25 A
Package / Case :
Module
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Voltage - Input :
4 ~ 15VDC
Voltage - Load :
24 V ~ 280 V