PIR6WB-1PS-12VDC-T
Part Number:
PIR6WB-1PS-12VDC-T
Category:
Solid State Relays
Description:
SSR RELAY SPST-NO 1A 12-280V
Category :
Solid State Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
1 A
Mounting Type :
DIN Rail
On-State Resistance (Max) :
Output Type :
AC
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Termination Style :
Spring Terminal
Voltage - Input :
12VDC
Voltage - Load :
12 V ~ 280 V