RSR30-D12-D1-04-025-1
Manufacturer:
Altech Corporation
Part Number:
RSR30-D12-D1-04-025-1
Category:
Solid State Relays
Description:
SSR RELAY SPST-NO 10MA 7-20V
Manufacturer :
Altech Corporation
Category :
Solid State Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
10 mA
Mounting Type :
Through Hole
On-State Resistance (Max) :
Output Type :
DC
Package / Case :
4-SIP
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Termination Style :
PC Pin
Voltage - Input :
12VDC
Voltage - Load :
7 V ~ 20 V