PCS15-D-240A-25ZL
Manufacturer:
Picker Components
Part Number:
PCS15-D-240A-25ZL
Category:
Solid State Relays
Description:
SSR RELAY 25A 48~280VAC SCREW TE
Manufacturer :
Picker Components
Category :
Solid State Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
25 A
Mounting Type :
Chassis Mount
On-State Resistance (Max) :
Output Type :
AC, Zero Cross
Supplier Device Package :
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage - Input :
4 ~ 32VDC
Voltage - Load :
48 V ~ 280 V