PCS34-A-480A-50ZYL
Manufacturer:
Picker Components
Part Number:
PCS34-A-480A-50ZYL
Category:
Solid State Relays
Description:
SSR RELAY 50A 48~530VAC SCREW TE
Manufacturer :
Picker Components
Category :
Solid State Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
50 A
Mounting Type :
Chassis Mount
On-State Resistance (Max) :
Output Type :
AC, Zero Cross
Package / Case :
Hockey Puck
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage - Input :
90 ~ 280VAC
Voltage - Load :
48 V ~ 530 V