ASR-SV240A40ZY-L
Part Number:
ASR-SV240A40ZY-L
Description:
SSR RELAY SPST-NO 40A 24-280V
In Stock:
16
Load Current :
40 A
Mounting Type :
DIN Rail
On-State Resistance (Max) :
Output Type :
AC, Zero Cross
Voltage - Input :
90 ~ 280VAC
Voltage - Load :
24 V ~ 280 V