ASR-SV240D20RW-L
Manufacturer:
Altran Magnetics
Part Number:
ASR-SV240D20RW-L
Category:
Solid State Relays
Description:
SSR RELAY SPST-NO 20A 24-280V
In Stock:
24
Manufacturer :
Altran Magnetics
Category :
Solid State Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
20 A
Mounting Type :
DIN Rail
On-State Resistance (Max) :
Output Type :
AC
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage - Input :
4 ~ 32VDC
Voltage - Load :
24 V ~ 280 V