CJT120015RJJ
Part Number:
CJT120015RJJ
Description:
RES CHAS MNT 15 OHM 5% 1200W
Height - Seated (Max) :
4.213" (107.00mm)
Power (Watts) :
1200W
Resistance :
15 Ohms
Size / Dimension :
17.717" L x 1.969" W (450.00mm x 50.00mm)
Temperature Coefficient :
±440ppm/°C
Tolerance :
±5%