HL02506Z2R000JJ
Part Number:
HL02506Z2R000JJ
Description:
RES CHAS MNT 2 OHM 5% 25W
Operating Temperature :
-55°C ~ 350°C
Power (Watts) :
25W
Resistance :
2 Ohms
Size / Dimension :
0.563" Dia x 2.000" L (14.29mm x 50.80mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%