RWST30250A2203JB00
Manufacturer:
Vishay / Sfernice
Part Number:
RWST30250A2203JB00
Category:
Chassis Mount Resistors
Description:
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Category :
Chassis Mount Resistors
Coating, Housing Type :
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Style :
Solder Lugs
Mounting Feature :
Brackets (not included)
Operating Temperature :
-55°C ~ 450°C
Package / Case :
Radial, Tubular
Power (Watts) :
280W
Product Status :
Active
Resistance :
220 kOhms
Size / Dimension :
1.299" Dia x 9.843" L (33.00mm x 250.00mm)
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±5%