RBEF04001R600KGB00
Part Number:
RBEF04001R600KGB00
Description:
RES CHAS MNT 1.6 OHM 10% 400W
Operating Temperature :
-55°C ~ 415°C
Power (Watts) :
400W
Resistance :
1.6 Ohms
Size / Dimension :
1.625" Dia x 8.500" L (41.28mm x 215.90mm)
Temperature Coefficient :
Tolerance :
±10%